Deprecated: The $control_id argument is deprecated since version 3.5.0! in /home/kanoista/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 304

Deprecated: elementor/widgets/widgets_registered kancası 3.5.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine elementor/widgets/register kullanın. in /home/kanoista/public_html/wp-includes/functions.php on line 5737
Kano ve Yoga (3 saat) - Kano İstanbul

Önce karada YOGA, sonra KANO’da nefes…

 

Önce bedenimizi ve nefesimizi keyifli bir yoga akışıyla keşfedeceğiz sonra kano üzerinde Kalamış koyunda nefes egzersizleri yapıp enerji toplayacağız.

 

Program:

11:30 – 12:00 buluşma, tanışma, hazırlık ve program hakkında bilgilendirme

12:00 – 13:00 açık havada 3 tarafı denizle çevrili özel bir alanda 1 saat yoga çalışması

13:00 – 13:30 denize çıkış için hazırlık

13:30 – 15:00 Kalamış koyunda kano ile gezi + kano üzerinde nefes egzersizleri

 

Hareket; bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu canlandırır, rahatlatır, güçlendirir ve yumuşatır. Durmaktan ve oturmaktan, yani hareketsizlikten sertleşmeye başlayan beden parçalarımız nefesimizin doğal akışı ile hareketlenmeye, uzamaya, esnemeye ve güçlenmeye başladıkça, her şey koordineli olarak etkilenir. Oluşan bu hal ile zihin olanları rahatlıkla fark etmeye başlarken; daha rahat düşünmeye, daha doğru kararlar vermeye ve daha net görmeye başlama yolunda ilerler. 

 

 

Selin Koldaş ile denizin üstünde nefes egzersizleri!

Kanoyla denize çıkıp, bir de nefesine odaklanmaya ne dersin?

Bu dönemin bize hediyesi nefesimizin önemini bizlere hatırlatması oldu. Yeterli ve doğru oksijen girişi bizi güvende tutan, koruyan doğal ama zamanla üzerinde durulmadığında unutulan, özelliğini kaybeden bir akış. Bu akış içinde kalmak için hadi birlikte keyifli pratik yapalım. 

Denize çık, nefes al, hayata sarıl.

İstemli ve istemsiz akan nefesimiz bizi yaşamla buluşturan tek ve ana hayati fonksiyondur. Evet bir şekilde, doğal olarak nefes alıp nefes veriyoruz ancak beden parçalarımızın nasıl çalışmaya, nasıl güçlenmeye, nasıl esnemeye, uzamaya ihtiyacı varsa nefesimizin de benzer şekilde desteklenmeye ve tazelenmeye ihtiyacı var.

 

Nefesimizle bütünlük kurmak; nefesimizi doğru kullanarak önce gevşemeyi yeniden öğrenmemize araç olacaktır. 

 

Beden, zihin ve nefes olarak sağlıklı bir yaşam için bize sunulmuş olan doğal bir akış var. Olabildiğince o bütünlüğü korumak bize tüm yaşamımız için satın alınamaz bir şifa etkisi gösterir.

Selin Koldaş ile Kano ve Yoga
Selin Koldaş ile Kano ve Yoga

Nefesimizin bilinçli akışını sağlamak;

  • Sinir sistemimizde enerjiyi dengeler.
  • Bedenimizin sempatik-parasempatik, asit-baz dengesi, beynin çalışma düzeyleri, zihin dalgaları üzerinde farklı etkilerle duygu, düşünce ve hareket açısından yenilenme sağlar.
  • Yaşam kalitemizi yükseltir.
  • Dikkat, motivasyon, konsantrasyon, odaklanma, gevşeme, bırakma, izin verme ile birlikte irade, duygu ve ego kontrolü üzerinde önemli rol oynar.
  • Panik atak, anksiyete, depresyon, yeme bozuklukları, dikkat dağınıklığı, isteksizlik, horlama, reflü, burun tıkanıklığı ve nefes darlığı gibi birçok rahatsızlık oluşturan durum karşısında kalkan görevi görür.
  • Nefes en güçlü detoks tekniğidir.
  • Birey olarak bizlerin, bütünle olan temasımızın odak noktası nefestir.

 

YOGA PROGRAMININ DETAYLARI

– Program her yaş için uygundur.
– Yoga için kendi matınızı getirmeniz gerekmektedir.

– Katılım ücreti için buraya tıklayabilirsiniz.

Selin Koldaş iletişim –> selinkoldas.com, Instagram: @selin_koldas

Yazışmaya başla
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Mehhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?