Deprecated: The $control_id argument is deprecated since version 3.5.0! in /home/kanoista/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 304
Sık Sorulan Sorular - Kano İstanbul

DAHA ÖNCE HİÇ KANOYA BİNMEDİM. HANGİ PROGRAMA KATILABİLİRİM?
– Daha önce hiç kano faaliyetine katılmamış kişiler için “Kano ilk deneyim” ve “Kano ile kısa rota” programları ilk kez kanoya binmek için uygun programlardır. Eğer düzenli spor yapıyorsanız, 30 dakika durmadan koşabiliyorsanız o zaman kısa rota programına katılabilirsiniz. 15 yaş altı çocuğunuzla veya eşiniz ile birlikte katılacaksanız önce ilk deneyim programına gelmeniz daha sağlıklı bir başlangıç olacaktır.

YÜZME BİLMİYORUM. KANO ÇOK DENGELİ YAZMIŞSINIZ. BENDE KATILABİLİR MİYİM?
– Üzgünüz ama yüzme biliyor olmak deniz veya göl üzerinde yapılacak bir aktivite için ön koşuldur. Kanoların çok dengeli oldukları doğru. Ancak yüzme bilmeyenleri aktivitelerimize kabul edemiyoruz. Bu kuralın öncelikle sizlerin güvenlik ve sağlığı için olduğunu hatırlatmak isteriz.

AKTİVİTELERE KENDİ KANOM İLE KATILABİLİR MİYİM?
– Evet katılabilirsiniz. Kano, kişi başı bir kürek ve can yeleğinizin olması gerekiyor. Bizim malzemelerimizi kullanmayacağınız için faaliyete %50 indirimli olarak katılabilirsiniz. Faaliyet öncesi malzemelerinizin güvenli ve iyi durumda olduğu rehberimiz tarafından incelenecektir. Eğer malzemeleriniz faaliyete katılım için uygun değil ise varsa müsait malzeme bizim malzemelerimiz ile eksiğinizi giderebilirsiniz.

FAALİYETE GELİRKEN YANIMIZDA NE GETİRMELİYİZ?
Faaliyete gelirken aşağıdaki malzemeleri yanınızda bulundurmanız faaliyetten daha çok keyif almanızı sağlayacaktır.

 • Mevsime uygun; sizi üşütmeyecek ve terletmeyecek, aynı zamanda sıçrayan sulardan sizi koruyacak kıyafet. (Kışın: Alt üst yağmurluk, termal içlik, ince bir polar üst, bere, eldiven)
 • Spor eldiveni. Kürek çekerken ellerinizin rahat etmesi için parmaklı veya parmaksız eldiven çok faydalı olacaktır.
 • Kışın yün bere, yazın şapka. Denizde güneşten ve soğuktan korunmak için yün bere ve şapka olması çok faydalı olur.
 • Yedek kıyafet: Denizde kıyafetleriniz, ayakkabı ve çoraplarınız ıslanabilir. Bu nedenle karaya döndüğünüzde eve konforlu ve kuru bir şekilde dönebilmeniz için yedek kıyafetler getirmenizi öneriyoruz.
 • Güneş gözlüğü, güneş kremi.
 • Su geçirmeyen cep telefonu kılıfı. Aktivite esnasında fotoğraf ve video çekebilmek, telefon görüşmesi yapabilmek için bir su geçirmeyen kılıf almanız iyi olur. Telefonunuzun su geçirmeme özelliği varsa bile bu kılıflar telefonunuzu tuzu deniz suyundan korur, aynı zamanda denize düşme ihtimaline karşı önlem olur.
 • Küçük şişe su, meyve suyu, hafif atıştırmalık yiyecekler. Faaliyet molalarında küçük atıştırmalıklar ve içecekler faaliyetten daha çok keyif almanızı sağlayacaktır.

FAALİYETE GELİRKEN YANINIZDA NE GETİRMEMELİSİNİZ?

 • Faaliyet esnasında güvenlik nedeniyle alkol kullanımına izin vermiyoruz.
 • Bıçak, çakı, balta, olta, zıpkın, silah gibi kesici ve delici malzemeleri kanoya alamıyoruz.
 • Kulaklık, hoparlör vs gibi müzik dinlemek için araç gereçler. Faaliyet esnasında her zaman rehberinize sesinizi duyurabilecek ve rehberiniz size sesli uyarı verdiğinde onu duyabilecek mesafede olmanız gerekir. Eğer kulaklığınız olursa sesli iletişim kuramazsınız.
 • Yedek kıyafetlerinizi kanoda yanınıza almamalısınız. Arabanıza koymanız veya kulüp içinde size gösterilecek kilitli odaya bırakmanız uygun olacaktır.
 • Cam şişe, kavanoz gibi malzemeler kırılabildikleri için kanoya almamak daha sağlıklı olur.
 • Kanonun dengesini bozacak boyutta ağır malzemeler ile faaliyetlere katılamazsınız.

BEN ÇOK İYİ YÜZME BİLİYORUM CAN YELEĞİNE GEREK YOK!
– Can yeleği tüm Kano İstanbul Faaliyetlerinde karada rehber gözetiminde takılır, faaliyet bitip karaya dönüldüğü zaman çıkartılabilir. Faaliyet esnasında can yeleğini çıkartmak veya can yeleği olmadan denize çıkmak yasaktır. Zaman zaman sahil güvenlik yanımıza gelerek tüm katılımcıların üzerinde can yeleği olup olmadığını kontrol etmektedir. Bir eksiklik olması durumunda cezai işlem ile karşılaşılabilir.

BEN BİR INFLUENCER’IM. FAALİYETTE FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKEBİLİR MİYİM?
– Grubun genel gidişatını bozmamak kaydıyla evet çekebilirsiniz. Yani kimse sizin çekim yapmanızı beklemek istemez. Faaliyetler bir grup aktivitesi olduğu için birlikte hareket edilmesi gerekir. Bu nedenle gruba ayak uydurabildiğiniz sürece istediğiniz çekimi yapabilirsiniz. Tabi paylaşırken @kanoistanbul’u etiketlerseniz memnun oluruz.

HAVA DURUMU MÜSAİT OLMAZ İSE NE OLACAK?
– Rehberiniz farklı hava tahmin kanallarını faaliyet öncesinde takip ediyor olacak. Eğer hava durumu faaliyetin güvenli bir ortamda yapılması için müsait değil ise mümkün olan en kısa sürede tüm katılımcılara faaliyetin ertelendiğini duyuracak. Eğer hava tahminleri faaliyet için uygun görünüyorsa planlanan yer ve zamanda buluşulacak. Faaliyet başlamadan önce veya faaliyet esnasında hava koşulları güvenli faaliyet için uygun olmayan şekle gelmiş ise rehberiniz her zaman faaliyeti başlatmama veya yarıda kesme hakkına sahiptir. Faaliyetin başlamadan iptal olması veya ertelenmesi durumunda ödemenizin tamamını iade alabilir veya ileriki tarihlerdeki faaliyetlere katılım hakkınızı saklı tutabilirsiniz.

BULUŞMA SAATİNE GEÇ KALIRSAK NE OLUR?
– Eğer buluşma saatinde buluşma yerinde olmaz iseniz en fazla 15 dakika grup sizi bekler sonrasında planlanan program uygulanır. Siz grup denize çıkmadan önce buluşma yerine yetişmiş olsanız dahi faaliyete katılım hakkınızı kaybedersiniz. Çünkü rehberiniz tüm grubu sizin hazırlanmanız için bekletemez. Bu duruma ‘noshow’ durumu denir ve yatırmış olduğunuz ücret iade edilmez.

Yazışmaya başla
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Mehhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?